Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další názor

9. 1. 2013

 

 

 Moji milí přátelé,

 

už před nějakou dobou jsem se nadchla pro volbu Táni Fischerové na presidentský úřad ČR. Rozeslala jsem Vám taky o ní informace a sama poslala svůj hlas za ni do předběžné ankety, přesto, že normáně jsem jakoukoli politickou akcí spíš znechucená, lépe řečeno, cítím, že můj čas je příliš vzácný než abych ho zbůhdarma utrácela za nesmyslné pohyby uprostřed bahna a marastu. V postavě Táni Fischerové mi svitla jakási naděje - podívejte se na její tvář a zjístítre, že je to kupodivu osoba naprosto čestná, laskavá a moudrá. Ano, namítnete: i když má tyto vlastnosti, jako jednotlivec uprostřed zkaženosti nic nezmůže.Není to tak docela pravda, podívejte se na j ej í dosavadní politickou práci, i když má ideály, což se dnes často považuje za slabost, má i dost bojovnosti a síly, aby je prosazovala.

Ale tady zvedám ze všech sil burcující hlas: nepromarněme tu jedinou šanci svým pesimismem a nečinností, pojďme k volbám proti svému odhodlání se na vše vykašlat, a volme tuto kandidátku na prezidenturu.

Pojďme jednou vyjádřit co chceme, pozvedněme se z hlubin deprese nad úpadkem národa, udělejme krok k tomu, aby náš stát byl zase vážený a ne vysmívaný a opovrhovaný, jak je tomu dnes.

Jsem převědčená, že se tímto aktem zasloužíme o počátek změny - i když je to málo, změna směru může počítat i s jistou setrvačností pohybu - a o to jde.

A nemusíte to udělat jen jako gesto pro vyjádření postoje a Pravdy - rozesílám tuto zprávu více než na 100 mailů a - kdyby každý zúčastněný učinil totéž, mohli bychom mít 10 000 hlasů pro naši kandidátku - vím, budou i takoví, kteří se nepohnou nebo nebudou souhlasit, protože mají své vlastní zájmy, které s tímto všeobecným zájmem úplně nesouzní, ale - je možné, že i někdo využije mohutných zdrojů své mailové databáze a posune nás zázračně vpřed, třeba až k tomu hradnímu stolci. Zkuste se do toho zázraku zapojit, třeba jen pro ten sport - vidět, co dokážeme, když se spojíme.

 

Děkuji vám

 

Vaše Eva Silva